Nabór 2019/2020

Informujemy, że trwa nabór do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii na rok szkolny 2019/2020 r

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego Ośrodka:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gnieźnie jest placówką publiczną dla dzieci i młodzieży zagrożonej niedostosowaniem społecznym, z zaburzeniami rozwojowymi i zaburzeniami w funkcjonowaniu społecznym, które wymagają stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania oraz specjalistycznej pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

W skład Ośrodka wchodzą :

1. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 11 z Oddziałami Zorganizowanymi w Zakładach Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie
  2. Internat
  3. Zespoły zajęć pozalekcyjnych- grupy wychowawcze w Zakładach Opieki Zdrowotnej

Sposób organizacji dokumentów niezbędnych do naboru
do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gnieźnie

1. Wizyta w Poradni Zdrowia Psychicznego – celem wydania diagnozy medycznej.
    2. Wizyta u wychowawcy klasy lub pedagoga szkoły, celem przedstawienia zaświadczenia lekarskiego od lekarza psychiatry i otrzymania opinii pedagogicznej wychowawcy klasy lub pedagoga szkolnego.
    3. Wizyta w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z zebranymi dotąd zaświadczeniami i opiniami, celem wnioskowania o wydanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na zagrożenie niedostosowaniem społecznym.
    4. Wizyta i Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego celem złożenia:

• Oświadczenia o aktualnym adresie zamieszkania dziecka
  • Odpisu skróconego aktu urodzenia dziecka
  • Orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną
  • Wniosku o skierowanie do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gnieźnie

Wniosek rodzica do pobrania:

Wniosek rodzica 2019/2020

Kontakt z Nami: